Funkce snížení pro nový Tiger 1200

Společnost Triumph Motorcycles vydala zcela nové vylepšení svého pokročilého semiaktivního odpružení Showa pro zcela novou řadu Tiger 1200, která byla poprvé uvedena na trh v listopadu 2021.

Nová funkce Active Preload Reduction byla vyvinuta ke snížení předpětí zadního odpružení při zpomalení Tiger 1200, což umožňuje snížit výšku sedel. Pro GT, GT Pro a GT Explorer jsou aktuálně dvě stavitelné výšky sedla – 850 mm a 870 mm, zatímco pro Rally Pro a Rally Explorer je to 875 mm a 895 mm. Prostřednictvím volitelného příslušenství s nízkým sedadlem mohou zákazníci již nyní snížit polohu sedadla o dalších 20 mm, což vede k nejnižší výšce sedadla 830 mm u rodiny GT a 855 mm u rodiny Rally.

Nová funkce Active Preload Reduction umožňuje tyto výšky sedel dále snížit. V závislosti na kombinované hmotnosti jezdce, spolujezdce a zavazadel by to mohlo snížit jízdní výšku až o 20 mm, když se motocykl zastaví, což jezdci nabízí větší pohodlí a jistotu. Noví zákazníci budou mít přístup k této nové funkci minimálního předpětí pouhým stisknutím tlačítka 'Home' na spínací kostce na jednu až dvě sekundy.

Produktový ředitel Steve Sargent řekl: „Nová řada Tiger 1200 je již celosvětově úspěšná, přitahuje nové fanoušky a zvyšuje podíl Triumphu na tomto vysoce konkurenčním trhu. Tato nová funkce může být aktivována za běhu, snižuje těžiště při nižších rychlostech, čímž je ještě dostupnější, nabízí jezdcům větší jistotu při pomalých rychlostech a lepší kontakt se zemí, když zastavují.“

Nová aktualizace bude k dispozici stávajícím zákazníkům motocyklů Tiger 1200 prostřednictvím přehrání diagnostiky při jejich příštím servisu.